Minulé akce

2010

20. setkání v roce 2010 ve Spektru - Sezimovo Ústí 2 (vánoční akce)
12.12.2010

20. setkání v roce 2010 ve Spektru - Sezimovo Ústí 2 (vánoční akce)

11.12.2010 – v sobotu – jsme se už v 18 hodin sešli ve Spektru.

První část večera patřila koledám za silné podpory všech dětí. Následovala ježíšovská tombola. Akce nezklamala. Myslím si, že se užilo legrace a možná vzniklo i několik dalších „putovních“ dárečků. Líté boje se sváděly o plyšového pejska, lahve alkoholu, čarodějnici, štangli salámu Křemešník, ale i o ostatní, krásné věci. Nasmáli se nejen účastníci tomboly, ale i nezúčastnění hosté. Pokud někomu „zbylo“ něco nepotřebného – přineste to za rok znovu. :-D .

Kolem 20. hodiny se k nám připojil David a začal nevánoční program. Řadu muzikantů doplnili také kamarádi z Dubu a z Chýnova – kterým tímto moc děkuji za zpestření programu.

Večer se vydařil a já s úlevou a s hřejivým pocitem na srdíčku mohu říci, že se rok 2010 ukončil moc pěkně.

Děkuji všem za přízeň, kterou jste nám věnovali v roce 2010 a budeme se těšit na akce a akcičky v roce následujícím.

Krásné a klidné vánoce, hodně zdraví, štěstí, pohody, radosti a spokojenosti v roce 2011 přeje za všechny z disHarmonie Jana

Ze sobotní akce připojuji několik fotek a videí. Možná ještě časem dodám další odkazy či fotky (pokud mi je z Chýnova pošlou):

 1. Štědrej večer nastal
 2. Veselé vánoce
 3. Jak jsi krásné
 4. Colorado
 5. Zimní královna
 6. Víno červené
Zobrazit detail akce

19. setkání v roce 2010_U Čarodějky
4.12.2010

19. setkání v roce 2010_U Čarodějky

V pátek 03.12.2010 jsme zase rádi zavítali k Čarodějce.

Hospůdka je čím dál více útulnější a nám se tam líbí. Paní majitelka i personál jsou usměvaví a příjemní a doufáme, že i naše přítomnost jim byla milá. Nesmím zapomenout na pochvalu za vynikající domácí bábovku i občerstvení v podobě tlačenky a huspeniny. Za pozdní odchod se omlouváme, ale to už je problém nás – muzikantů. Když je nám někde dobře, je těžké akci ukončit včas….

David i všichni u stolu hráli a zpívali s chutí. Hospůdka má i prostor pro tanec :-D. Problém byl jen trošku s nácvikem koled během muzikantských kouřových pauz. (Poznámky některých hostů – rušiček a silných neukázněných „huličů“: „ Zabijte tu blondýnu s houslemi!“ „Zlomte jim ty smyčce!“ „Vemte si ty svý housličky a jděte za dveře!“, atd. – nás nemohly rozházet). Škoda, že ne všichni si tu vánoční atmosféru umí vytvořit, vychutnat a užít. Ale to je jen jejich problém. My ostatní se budeme těšit na naše vánoční hraní (včetně koled !!!) v příštím týdnu. (viz Plánované akce).

Z této páteční – vydařené akce – přikládám několik fotek a 3 videa :-D :

 1. My jsme sbor
 2. Všude bylo ticho
 3. Nádherná
Zobrazit detail akce

18. setkání v roce 2010_U Čarodějky
6.11.2010

18. setkání v roce 2010_U Čarodějky

V pátek 5.11.2010 jsme zavítali do opět otevřené restaurace U Čarodějky.

Hned při vstupu nás bacila clona kouře od již sedících hostů. Naštěstí se dalo trošku vyvětrat a následně se „malinko“ kouření některých omezilo (za což děkujeme). Rozjezd byl trošku delší, ale nabral ten správný směr. Obsluhující personál se usmíval (alespoň se mi to zdálo, když jsem se na ně podívala). David se snažil (ostatně, jako vždy) a excelentně večer vedl. Během „kouřových pauz“ se hry ujali další muzikanti. Po českém repertoáru došlo na lidovky i na socialistické – budovatelské i ruské písně. Myslím, že se nikdo nenudil a všichni jsme si večer náramně užili.

Také jsme zavzpomínali na začátky našich setkání a na ty, kteří už dlouho mezi nás nedorazili, a doufáme, že se někdy zase objeví . Některé písničky prostě bez nich hrát a zpívat nejdou.

Musím podotknout, že jsme dostali vynikající domácí jablečný štrúdl a i místní kuchyně nezklamala. Doporučuji zajít a ochutnat na vlastní mlsný jazýček. Točí se zde Krušovice a rozlévá se vínečko (to jsem neochutnala, tak o kvalitě moc nevím…).

Myslím, že jsou všichni rádi, že tato restaurace opět obnovila provoz a my se budeme těšit v roce 2011 na další hraní v těchto prostorách. (Kuřáky snad časem naučíme trošku ohleduplnosti. Ono se fakt nedá dobře zpívat, když jsou hlasivky dušené kouřem.)

Nezapomeňte se podívat na „Plánované akce“, aby vám nic neuniklo.

Přikládám několik fotek a jedno video:

1. Kaťuša

Zobrazit detail akce

17. setkání v roce 2010 - U Beranů
24.10.2010

17. setkání v roce 2010 - U Beranů

Hledám slova, kterými bych bez zaujetí mohla popsat tento večer. Vezmu to tedy od začátku.

Do restaurace, ve které jsem před 3 týdny a následně pro jistotu i ve středu v tomto týdnu zamlouvala pro „hudební akci“ salonek, přicházíme v půl osmé. Hospoda je téměř prázdná, salonek je krásně připravený – vše nasvědčuje tomu, že si užijeme dle našich zvyklostí (v nezakouřeném a spíše komorním prostředí).

Kolem 20. hodiny jsme znejistěli, neboť paní servírka, poté, co uviděla, že vyndáváme housle a začínáme ladit, prohlásila: „A vy tady chcete hrát? Ale vedle se scházejí muzikanti – tam bude country! No, nebojte, já vám tady zavřu dveře… , ale ono to asi nebude moc platné – oni hrají nahlas.“ Podotýkám, že David s Milanem zatím do salonku nedorazili a já si začala dělat starosti, jak tuto nastalou situaci přijmou. Po dalších 5 minutách do salonku vběhnul Milan: „Jé – vy sedíte tady? My jsme už asi půl hodiny tam – v hospodě – a zasedli jsme asi nějakým muzikantům místa. David se s nimi domlouvá, jestli se můžeme přidat. Pojďte tedy vedle.“

Jít vedle nebylo tak jednoduché a samozřejmé. Byli s námi kamarádi, kterým kouř z cigaret nedělá dobře a mně samotné se do kouřové clony taky moc nechtělo. Čekali jsme tedy, až začnou místní muzikanti hrát a podle toho, jaké to bude, že se buď přesuneme, nebo zůstaneme v salonku. Začali kolem 21. hodiny. (pozn.: Rozjezd měli tedy předlouhý, takže jsme si v klídku mezitím zopakovali několik koled).

Zkrátím to. Přesunuli jsme se. Byli to profíci, kterým stačil jen David. Hráli jednu pecku za druhou a doufám, že jsme jim to moc nekazili. Domů jsme dorazili řádně pročmoudění.

Děkujeme tedy všem, kteří přišli a všem, kteří nás tam strpěli.

Přikládám několik fotek a 4 videa:

 1. Odjíždím v dál
 2. Portsmouth
 3. Už koníček pádí
 4. Waterloo
Zobrazit detail akce

16.setkání v roce 2010 _ Spektrum Sezimovo Ústí 2
2.10.2010

16.setkání v roce 2010 _ Spektrum Sezimovo Ústí 2

1.10.2010 jsme dorazili opět do restaurace Spektrum. Tentokrát jsme byli v nekuřáckém salonku téměř sami, proto David zahájil večer písněmi netradičně – tedy nejprve pro vícehlasy typu „Rosa na kolejích“, „Život je jen náhoda“, atd … Ale postupně jsme si zahráli skoro celý repertoár. Zavítal k nám i Péťa s elektrofonickou kytarou, takže jsme v kouřových pauzách zkoušeli kousky ze Smetanovy Mé vlasti – Vltavu a zopákli jsme si Mendelssohnův svatební pochod a taky jsme okrajově zabrousili ke koledám. (Někdy se to natrénovat taky musí, že? Ale prý jsme předběhli i Kaufland, který ještě s vánoční masáží nezačal :-D) Když to shrnu, zase jsme si to užili a těšíme se na příště (22.10.2010 – viz Plánované akce).

Přikládám několik málo fotek a jedno video:

1. Zlatokop Tom

Zobrazit detail akce

15. setkání v roce 2010 - U Sovičky
18.9.2010

15. setkání v roce 2010 - U Sovičky

17.9.2010 jsme dorazili do nedávno otevřené restaurace „U Sovičky“. Trošku nás zarazily přepážky mezi stoly, protože na takovéto „separé“ nejsme zvyklí. Možná někteří i remcali, že nevidí na muzikanty, ale jinak bylo muzicírování fajn. Děkuji všem zúčastněným za přízeň a podporu :-)

Mně osobně tato restaurace vyhovovala nejvíce vzdáleností od bydliště. Pivo jsem nepila – nemohu soudit. Akustika byla v prostoru muzikantů celkem dobrá (možná i lepší, než ve Spektru). Škoda těch přepážek kolem stolů. Nevylučujeme, že se v této hospůdce sejdeme v tomto roce ještě jednou. Vše ale záleží na vašich reakcích. Pokud je nechcete psát do knihy hostů, pak prosím o zaslání hodnocení celkového dojmu a touhy / netouhy o další využívání právě této hospůdky na můj e-mail (viz záložka „Kontakt“). Opravdu budu ráda za vaše názory, postřehy, nápady, kritiku, … Panu Sovovi se naše hraní líbilo a dalším akcím u něj by se nebránil.

Video tentokrát žádné pořízené nebylo.

Přikládám několik fotek.

Zobrazit detail akce

14. setkání v roce 2010_Spektrum SÚ2
5.9.2010

14. setkání v roce 2010_Spektrum SÚ2

V pátek 3.9.2010 nás překvapila plně obsazená restaurace. Doufám, že jsme nezklamali a potěšili uši i dušičky většiny hostů. Za delší „kuřácké“ pauzy se omlouváme. Pokusíme se je příště zkrátit. V každém případě děkuji muzikantům (bylo nás hodně) za podporu a parádní hraní. Už teď se těším na další akce.

Jo – chci poprosit – kdo znáte muže, který bude na první zde přiložené fotce, prosím o info, o koho jde. Jde o to, že se mu – dle jeho slov – hraní velmi líbilo a objednával sobě i kapele jednoho panáka za druhým… , ale pak zmizel bez placení …

Jedno video je zde:

1. Batalion

Zobrazit detail akce

13. setkání v roce 2010 _Soukeník
29.8.2010

13. setkání v roce 2010 _Soukeník

28.8.2010 svolal David hraní ke Kulaté bábě na Soukeník. Sešli jsme se v plném počtu, s dobrou náladou a David hrál jednu pecku za druhou. Všechny písničky zapadaly do nálady přísedících i nás muzikantů, takže jsme – neradi – skončili už po 01. hodině. Bylo to moc hezké a snad se to líbilo i ostatním.

Připojuji několik fotek (omlouvám se za kvalitu, ale lepší jsem nedostala):

Zobrazit detail akce

12. setkání v roce 2010_U Čarodějky - poslední let
27.7.2010

12. setkání v roce 2010_U Čarodějky - poslední let

Narychlo zorganizovaná akce byla velice krásná. V pátek 23.7.2010 nás svolal David se slovy – „Máme poslední možnost si zahrát U Čarodějky. Hospoda tam končí.“ Nevěřili jsme uším, proto jsme se jeli přesvědčit na vlastní oči. Opravdu. Kvůli neprodlouženému nájmu nemůže Iva dál dělat radost ani nám, ani mnoha dalším. Řekli jsme si, že to rozloučení vezmeme z vesela a David se opravdu snažil. Jakmile písničky zabrousily do „smutnění“, hned nadhodil veselejší notu i rytmus. Večer se vydařil moc a považuji jej opět za jeden ze zdařilých pátků.

Děkujeme, Čarodějko, za krásné a útulné prostředí, které jsme s menšími přestávkami užívali více než 10 let a které nám bylo tak milé.

Dál se tedy zatím budeme scházet ve Spektru a možná se budeme rozhlížet i po další – útulnější hospůdce. Máte-li nápady, sem s nimi. V každém případě – platí pravidlo sedování "Plánovaných akcí"ˇ. Přijďte – budete vítáni :-D

Připojuji několik fotek – omlouvám se za kvalitu, ale lepší jsem nedostala :-)

Zobrazit detail akce

11.setkání - hraní pro radost
3.7.2010

Toto hraní zorganizoval David, ale nemám žádné bližší informace a drbíky, co, kdo , jak …atd, ani fotečky, takže tuto zprávu zaktualizuji, až dostanu fotodokumentaci a návrh nějakého textu od zúčastněných :-)

Zobrazit detail akce

10. setkání v roce 2010_U Čarodějky
7.6.2010

10. setkání v roce 2010_U Čarodějky

Dnes shrnu stručně novinky:

Restaurace U Čarodějky je od 1.6.2010 nekuřácké restauračně/cu­krárenské zařízení. Podávají se tu zákusky, moučníčky, zmrzlina a jiné laskominky ke kávě. Pivečko však stále teče, takže si na své přijdou jak děti, tak dospělí. Zajděte si to tam vyzkoušet. Dokonce na objednávku majitelka udělá výborná jídla. Zkuste si sem zajít i mimo naše akce a sami posuďte…

Tak – dost bylo reklamy a teď k našemu setkání:

V pátek 4.6.2010 jsme se sešli opět U Čarodějky a mile jsme změnu na nekuřáckou provozovnu uvítali. Alespoň my – nekuřáci. Kdo chtěl kouřit, šel si sednout ke stolu ven. Výhodou bylo, že uvnitř se dalo krásně dýchat a zpívat. Nevýhodou to, že naši kuřáci chodili ven příliš často a na příliš dlouhou dobu. Takhle by to tedy nešlo. Koukejte kouření omezit, jinak vám uvnitř mezitím „zvlčíme“!

Kamarádi z Chotčin nás opět nechali na holičkách – kluci, příště omluvenky neberu a koukejte přijít !!!!

Podpořit nás nečekaně přišel Karel spolu s dcerou a vnučkou – toto trio krásně hrálo a zpívalo a my děkujeme za zpestření večera. Dííííky moc.

Přikládám několik fotek a dvě videa:

 1. Korále
 2. Těla to chtěla
Zobrazit detail akce

9. setkání v roce 2010 - Majáles v Dubu u Ratibořských Hor
23.5.2010

9. setkání v roce 2010 - Majáles v Dubu u Ratibořských Hor

22.5.2010 nás pozval Jindra do Dubu u Ratibořských Hor a myslím, že ti, kteří dorazili, nelitovali.

Akce vydařenější, nežli byly které jiné. Dorazili muzikanti z dalekého i blízkého okolí a dohromady vytvořili atmosféru přímo záviděníhodnou. Převládal bluegrass a housle v rukou Bohouše fidlaly samy – Bohouš je hráč, jako ďábel sám :-).

Všichni hráli úžasně – bylo to prostě božííííí – děkujeme moc za pozvání. Kéž by těchto akcí bylo víc.

Jo – a prasátko bylo mňam, mňam. Mastnota tekla až za ušima.

Přikládám několik (hodně) videí a pár fotek. Těším se na další naše muzicírování.

 1. Blues folsomské věznice
 2. Červená řeka
 3. Hey Joe
 4. Když je v Praze hic
 5. Mary Lou
 6. Old Joe Clark
 7. Osmý den
 8. Za chvíli už budu v dáli
 9. Zátoka
 10. instrumentálka
 11. Prasátko
Zobrazit detail akce

8. setkání v roce 2010_U Čarodějky
8.5.2010

8. setkání v roce 2010_U Čarodějky

7.5.2010 bylo vše oproti minulé Čarodějce zcela odlišné. Hezké počasí udělalo své a nás se sešlo nezvykle málo. Volných židlí bylo dost a dost a my si mohli zpívat „komorně“ vícehlasy. Tedy – pokud nám to kolem sedící hosté – trošku víc napití – dovolili.

V každém případě děkujeme Ivě za vynikající panenku se žampiony (lidi, jděte tam a nebojte se něco od masa si objednat – ona je skutečně skvělá kuchařka). Také děkujeme přátelům, kteří nás přišli povzbudit a hlavně děkuji Davidovi s Lenkou, kteří se hudební produkce zhostili skutečně zodpovědně.

V květnu nás čeká prima pařba v Dubu u Ratibořských Hor (viz Plánované akce). V červnu se U Čarodějky snad sejdeme ještě jednou a pak – asi až v září. Budeme mít také prázdninovou pauzičku. Jsme zvědavi, jakou proměnu přes léto Čarodějka dozná...... prý se z ní opět stane cukrárna. Tak to se těšíme. V cukrárně – jak jistě všichni víte – se kvůli zákuskům nekouří. :-) Dost bude slzavým očím a ochraptělým hlasivkám z všudypřítomného kouře bezfiltrových a smradlavých cigaret. Hurrrááááá.

Přidávám jen pár foteček a jedno video – to abyste věděli, že ne vždy je tento náš večer v duchu country muziky :-)

 1. Co_jste_hasiči

PS: Ale už se těším, až se zase sejdeme v plném složení a nějaké pořádné vypalovačky si dáme spolu s basou a banjem.

Zobrazit detail akce

7. setkání v roce 2010_Spektrum SÚ2
17.4.2010

7. setkání v roce 2010_Spektrum SÚ2

V pátek 16.4.2010 bylo ve Spektru několik skalních příznivců, které tímto zdravíme a děkujeme za potlesk, zpěv a podporu. To, že jde v této restauraci o vysloveně nekuřácký salon, prý způsobuje to, že za námi lidé moc nejdou. Nám to ale nevadí. Nežli sedět a trápit si hlasivky v zahulené restauraci, zahrajeme si „komorně“ a v pohodičce. Takže – kdo chce, přijít může, ale kouřit smí jen v šenku, nebo venku. S tím se nedá nic dělat.

Hrály se známé i dost netradiční písničky a svým repertoárem nás obohatil Jarda. Museli jsme se obejít bez basy a bez banja, což bylo škoda, ale poprali jsme se s tím. Nějak jsme si zvykli na jejich doprovody a Chotčiňáci nám chyběli. Kluci, příště přijeďte !!!

Přidávám několik foteček a jedno video:

 1. Víno_ženy_zpěv
Zobrazit detail akce

6. setkání v roce 2010_U Čarodějky
3.4.2010

6. setkání v roce 2010_U Čarodějky

V pátek 2.4.2010 bylo U Čarodějky neskutečně narváno. Už ve 20:15 nebylo volného místečka, proto se hodilo sezení i na skládací kempingové stoličce a dřevěné sesli. Na koho sezení nevyšlo, ten stál a stál. Ale toto nám nevadilo.

Překvapením večera byla delegace z Chýnova. Potěšili nádherným zpěvem méně známých písní. Kazil to jen obrovský rámus, který bohužel znehodnotil většinu zvukových záznamů. Prostě ten můj fotoaparát nestíhal tolik zvuků pobrat. Ale večer byl úžasný. A úžasné byly také silné hlasy zpěváků. Děkujeme.

Někteří muzikanti při takovémto silném obsazení nástroje odložili, či je vůbec nevyndali z futrálu. To zase bylo trošku škoda a věřím, že příště si zase zahrají všichni. Líbí se mi, když je „les krků“.

Když říkám příště, tak myslím všechna další hraní. To nejbližší je 16.4.2010 (viz Plánované akce). Kdopak dorazí? Už teď se těšíme.

Videa jsou zde (nekvalitní nahrávky omluvte, ale kdo tam byl, vzpomene si, jak nádherně to tam znělo i přes rachot „rušičů“…) :

 1. Sblížení
 2. Otázky
 3. Country roads
 4. Prodavač

Přikládám několik foteček.

Zobrazit detail akce

5. setkání v roce 2010_U Čarodějky
7.3.2010

5. setkání v roce 2010_U Čarodějky

V březnu jsme se sešli jen jedenkrát – 5.3.2010 – v restauraci U Čarodějky.

Chyběl Milan s banjem. Ostatní kytaristé také nedorazili. Naštěstí máme našeho Davida, který zvládá i nejhlučnější hospodu v pohodě. Davide – děkujeme.

Byl to pěkný večer a musím uznat, že i jídlo (bohužel jsem ho nenafotila) bylo bez nejmenší vady. Moc jsem si pochutnala (to je můj soukromý vzkaz provozovatelům Čarodějky – jen tak dál… už se těším na další steak :-) ).

Zpívala i část hostů, někteří omezili své kouření – i za to děkujeme. Fanda donesl efektní čepičku – slušivou :-) a myslím, že všichni si večer řádně užívali. Ostatně – několik fotek a jedno video přikládám:

 1. Slavíci z Madridu
Zobrazit detail akce

4. setkání v roce 2010_Spektrum SÚ2
21.2.2010

4. setkání v roce 2010_Spektrum SÚ2

19.02.2010 jsme potrénovali a potěšili (snad) dušičku a uši sami sobě a i několika dalším lidičkám. Děkujeme všem posluchačům za potlesk a podporu. Jak říká David – potlesk je pro něj droga… tak přijďte a tleskejte (vidíte, že na to čekáme :-D ).

V této restauraci se sejdeme zase až v dubnu. Ale kdo to nevydrží, přijďte první březnový a dubnový pátek k Čarodějce – viz Plánované akce. Budeme se těšit.

Přikládám zase několik fotek a videí.

 1. Hej, kočí
 2. Medvídek
 3. přípitek
Zobrazit detail akce

3. setkání v roce 2010_U Čarodějky
6.2.2010

3. setkání v roce 2010_U Čarodějky

5.2.2010 patří opět mezi vydařené večery. U Čarodějky bylo plno. Také kuřáci se na chvíli „umoudřili“ a nechali nás dýchat – děkujeme. S Vítkem jsme o půlnoci oslavili narozeniny. Ještě jednou, Vítku, všechno nejlepší :-) !!!! Zpívalo se a hrálo tzv. do roztrhání těla, hlasivek i kytary. Ale nálada byla 100 % po celý večer. Děkuji všem za dobrou náladu, zpěv, muzikantskou i rytmickou podporu :-). Jste všichni skvělí :-)

Za čtrnáct dní jsme ve Spektru – budete i tam vítáni (viz Plánované akce). Prosím o tipy, kde bychom mohli hrát na Josefa – 19.3.2010 (ve Spektru to nepůjde).......

Přikládám fotečky i videa:

 1. Co všechno se může stát
 2. Živ-jó, živ-jó Vítkovi
 3. Sladké je žít
 4. Doprovod violy
Zobrazit detail akce

2. setkání v roce 2010_Spektrum SÚ2
23.1.2010

2. setkání v roce 2010_Spektrum SÚ2

V pátek 22.1.2010 bylo ve Spektru veselo. Zapojil se i personál a přísedící hosté. Dokonce nám jeden host „přilípl“ i odměnu, kterou jsme společně nejprve oslintali a pak propili. Děkujeme. (První – hudbou vydělané penízky… chi chi). Jarda B. se k nám přidal po chvíli zdráhání se. Krásně zpíval a snažil se i hrát na vypůjčenou kytaru. Příště si prý donese svou.

Přikládám několik fotek a dvě videa.

 1. Katapult_Až
 2. Instrumentálka

Těším se na všechny zase za 14 dní (viz „Plánované akce“).

Zobrazit detail akce

1. setkání v roce 2010 - U Čarodějky
10.1.2010

1. setkání v roce 2010 - U Čarodějky

8.ledna 2010 jsme se poprvé sešli v tomto roce U Čarodějky. Nálada byla skvělá (jako vždy), David hrál nádherné písničky a myslím, že si to všichni přítomní patřičně užili a vychutnali.

Přidávám fotky z akce i 2 videa. Opakují se, ale každé další provedení těchto písní má v sobě něco originálního a stojí za vidění :-):

 1. Hey Joe
 2. Výprava velrybářská
Zobrazit detail akce

Copyright © 2024 Disharmonie.eu. All rights reserved.