Minulé akce

2009

15. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ2
20.12.2009

15. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ2

V sobotu 19.12.2009 jsme (alespoň doufám) důstojně zakončili celoroční preludování vánočním setkáním. Dost židlí zůstalo díky chřipkám a angínám neobsazených, ale i tak se nás sešlo více než 30.

Nejprve jsme se „potrápili“ s mnoha koledami. Ale když jsem viděla to nasazení, s jakým všichni do jednoho zpívali, bylo mi dobře na dušičce. A nejkrásnější bylo doprovázení všech muzikantů dětmi na flétničky i harmoniku. Při Ježíškovské tombole se strhla bitva hlavně o lahev Napoleona. Šlo o lítý boj a myslím si, že legrace rozhodně nechyběla. Směňovaly se krásné věcičky a pokud vám nakonec zbyl nějaký ten pro vás nepotřebný dárek, schovejte si ho na přesrok – určitě uděláme další – už třetí – kolo této předvánoční akce.

Znovu tedy děkuji všem, kteří přišli a svou aktivitou pomohli k pěkné odpoledně-večerní sešlosti.

Několik koled je zde:

 1. Jak jsi krásné
 2. Pásli ovce Valaši
 3. Veselé vánoční hody
 4. Štědrej večer nastal

A taky nevánoční muzika:

 1. Sbohem lásko
 2. Veď mě dál
Zobrazit detail akce

14. setkání v roce 2009 - U Čarodějky
5.12.2009

14. setkání v roce 2009 - U Čarodějky

Když mi v 19:10 sdělil David, že má teplotu a je mu chřipkově, polil mne pot. Tak – co teď – bez kytaristy-tahouna to nejde… Karel nezvedá telefon, Luboš a další mají svou jinou akci, Jarda přijde, ale jeho bolavá ruka visí nad hraním jako Damoklův meč. Doufám, že tedy zahrajeme alespoň chvilku. Na dušičce mi však je ouvej. Přicházíme k Čarodějce a oknem je vidět plný lokál..... ajajaj – co teď? Domlouváme se, že posedíme s ostatními, chvíli popovídáme a uvidí se – možná vyrazíme k domovu. Nástroje zůstaly v autech.

Pak se stal zázrak – kolem 20:30 se otevřely dveře a s kytarou na zádech dorazil z Dubu Jindra :D. Lidičky, to si neumíte představit, jakou jsem měla radost. Večer byl zachráněn. Dál už šlo vše jako po drátku. Čertovský to byl rej. Hlučné návštěvníky uplatil čertík čokoládkou a pak už byl klídek a krásně se zpívalo. Děkuji vám všem, lidičky – díky díky díky.

V Čarodějce jsme se tedy s rokem 2009 důstojně rozloučili a těšíme se na další pokračování.

Několik fotek a video přikládám:

 1. Padla facka, padla na sále
 2. Pochod Praha-Prčice
Zobrazit detail akce

Neveřejná akce - oslava narozenin 20.11.2009
22.11.2009

Neveřejná akce - oslava narozenin 20.11.2009

V sobotu 20.11.2009 jsme byli pozváni Hankou na Soukeník, abychom si tam společně zahráli a zazpívali při oslavě jejích narozenin. Atmosféra byla vynikající, stoly se pod jídlem prohýbaly a muzikantsky nás doprovodil skvělý basista z Bechyně – děkujeme. Navíc Vítkovo violoncello mělo první veřejnou premiéru (koupil si nové před pár dny). Smyčce občas převládaly, David úžasně zpíval a každý hrál a disHarmonil „od srdce“. Věříme, že se to líbilo. Snažili se všichni. :D .

Ještě jednou – Hani – všechno – všecičko nejlepší a hlavně, aby se ti splnila Tvá nejtajnější přáníčka. Děkujeme za pozvání.

A navíc jedno video z akce:

1) Lojza a Líza

Zobrazit detail akce

12. setkání v roce 2009 - U Čarodějky
7.11.2009

12. setkání v roce 2009 - U Čarodějky

6.11.2009 bylo U Čarodějky plno a pěkně živo. Hrály se netradiční písně a zpíval celý lokál – děkuji všem za účast a podporu. Zejména chci tentokrát pochválit rytmickou sekci :-). Nezapomeňte, že za měsíc bude U Čarodějky akce v duchu čertovských rejů – čertovské, andělské i mikulášské masky jsou tedy vítány. (viz Plánované akce)

Pořízeno bylo jedno publikovatelné video:

 1. Jarošovský pivovar
Zobrazit detail akce

11. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ 2
24.10.2009

11. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ 2

V pátek 23.10.2009 jsme se sešli ve Spektru. Nebudu psát, jaké to bylo – tentokrát poprosím ostatní, aby své postřehy napsali do Knihy hostů. (pozn.: pochvaly se čtou nejlépe :-D ) Děkuji

Videa z akce:

 1. Severní vítr
 2. Zlatokop Tom

(TIP: pro lepší prohlížení fotek stitkněte F11 – zobrazí se celá obrazovka)

Zobrazit detail akce

10. setkání v roce 2009 - U Čarodějky
3.10.2009

10. setkání v roce 2009 - U Čarodějky

Tak tento večer – 2.10.2009 – opět patřil k velmi vydařeným. Parádní muzikantské obsazení, nálada, obsluha......jen kuřáci byli trochu na obtíž :-( nějak jsme jim neuměli vysvětlit, že pro zpívání nedělá kouř hlasivkám dobře..... Ti, co to vědí, jsou milí, protože chodí kouřit k baru nebo i ven – za což jim všem mnohokrát děkujeme.

Po dlouhé letní odmlce mezi nás přišel K. a také vynikající zpěvačka z folkové skupiny Cugrunt. Chtěla bych chválit a chválit, ale na nikoho nezapomenout… proto to zjednoduším. Jste všichni skvělí – díky díky moc a těším se na vás všechny zase někdy příště.

Kdo byl, může si připomenout, jaké to bylo. Kdo nebyl, může se podívat a třeba dorazí příště také. Videa jsou hodně tmavá (bohužel je v této restauraci přítmí a foťák neumí přisvěcovat). Doporučuji zavřít oči a jen poslouchat:

 1. Láska bláznivá
 2. Veď mě dál, cesto má
 3. Černej jazz
 4. Život je jen náhoda
 5. Nad krajinou
 6. Frankie Dlouhán
 7. Dokud se zpívá
 8. Dej mi tón
Zobrazit detail akce

9. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ 2
19.9.2009

9. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ 2

V pátek 18.09.2009 jsme hráli a zpívali tradiční i netradiční písně. Chvílemi vládla muzikantská anarchie – každý hrál, jak chtěl a co chtěl, ale pak se opět David ujal vlády a i návštěvníci si mohli přijít na své. Děkuji všem a těším se na příště.

Fotky jsou zatím z mého foťáku (prvních 10 kousků) a dále od Alenky M. – pokud mi někdo dodá i jiné, ráda je sem přidám.

Video je tentokrát jen jedno:

 1. Není všechno paráda
Zobrazit detail akce

8. setkání v roce 2009 - U Čarodějky
6.9.2009

8. setkání v roce 2009 - U Čarodějky

V sobotu 5.9.09 jsme se sešli ve znovuotevřené restauraci U Čarodějky. Známé prostředí, zpívající publikum i skvělé hudební obsazení přispělo k tomu, že můžeme konstatovat, že šlo opět o jeden z velmi vydařených večerů. Děkuji tedy každému, kdo se o dobrou náladu jakýmkoliv dílem přičinil. Nebudu říkat, kdo jak hrál či zpíval – všichni jste byli perfektní. Dííííky, dííííky a ještě jednou dííííky. Jedinou stinnou stránkou zdejší restaurace je přítomnost silných kuřáků. V dýmovém prostředí se dost špatně lapá po dechu pro zpěv. Kdo to ví, chodil kouřit ven – i za to děkujeme. Naštěstí v letních měsících lze hodně větrat......co bude v zimě?… Kdo ví. Důležité je, že tento sobotní večer se líbil a už teď se těšíme na příští sešlost. Nezapomeňte, že jsme přešli na 14denní cyklus. Sledujte tedy „Plánované akce“.

U Čarodějky je větší tma, proto i videa jsou horší kvality. Ale pro představu, jak jsme se měli krásně, jich několik přikládám (některá se opakují, ale provedení je pokaždé jiné a originální, proto si myslím, že to nevadí) :

 1. Frankie Dlouhán
 2. Blues Folsomský věznice
 3. Poslední kovboj
 4. Jezero Bítovské
 5. Otázky
Zobrazit detail akce

7. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ 2
16.8.2009

7. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ 2

14.8.2009 jsme se na chvilku sešli opět ve Spektru Sezimovo Ústí 2. Večer nám zpřijemnil Tomík s Ninou, kteří přijeli po půlročním cestování po světě. Vyprávěli o Taiwanu a o Německu, ukázali fotky a taky si s námi zazpívali. Díky.

Několik málo fotek a jedno video přikládám i pro ostatní, kdo s námi nebyli.

Video z akce je zde:

1 – Bedna od whisky

Rádi bychom se teď scházeli častěji. Pro začátek ve 14 denních cyklech.

Dne 21.8.09 se prý bude znovu otevírat Čarodějka. Otestujeme, a bude-li to k tomu, jistě se tam někdy také ukážeme (k radosti místních „ze Sojčáku“). Sledujte tedy všechny další „Plánované akce“......

Zobrazit detail akce

6. setkání v roce 2009 - Spektrum
9.8.2009

6. setkání v roce 2009 - Spektrum

7.8.2009 – Myslím, že i když nás celkem brzy ze Spektra vyháněli (majitelka marodila a zástup odmítal dlouho ponocovat), tak to byl vydařený večer. S Davidem jsme také oslavili jeho kulatiny – ještě jednou přejeme hodně zdravíčka, štěstí a pohody.

Novou posilou nám byl Jarda H. – hrál celý večer a hrál krásně :-). Neuvěřitelné pro ty, kdo Jardu znají, že? Takže, Jardo, díky ti moc. Děkuji taky všem ostatním, kteří přišli a svým hlasem a přítomností nás podpořili.

Videa z akce jsou zde:

1 – Hudsonský šífy

2 – Život je jen náhoda

3 – Co mě učil listopad

4 – Panenka

Zobrazit detail akce

5. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ 2
4.7.2009

5. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ 2

3.7.09 se sešlo jen pár posluchačů. Muzikanti byli zpočátku i v převaze. Akce se opět zdařila. Mně se alespoň líbila tak, že místo spánku ještě plodím tyto stránky (02:19 hod.) proto, aby se hned ráno mohli všichni kouknout, co se skrylo do foťáku.....

Videa z akce budou zde:

1 – Rosa na kolejích

2 – Osmý den

3 – Dobrej den

4 – Výprava velrybářská

Děkuji všem, kteří dorazili, hráli, zpívali, nebo jen poslouchali. Jestli se Vám mezi námi líbilo, přijďte příště zase.

Toto jsem našla na netu – je to taky Disharmonické sdružení, ale zpívají asi líp a hlavně jinak, než my… je to hezké, proto sem přidávám odkaz:

Disharmonie com

Zobrazit detail akce

4. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ 2
7.6.2009

4. setkání v roce 2009 - Spektrum SÚ 2

V pátek 5.6.2009 jsme dorazili do restaurace Spektrum v Sezimově Ústí 2 a byli plni očekávání, jaké to tam bude. Kolem 20:20 se vytrousili poslední malí šachisté, paní majitelka „salonek“ poklidila a dokonce i vyluxovala a my se mohli ze šenku přesunout.

Obrovská místnost a v ní – my. Nás pár lidiček a zpočátku 3 posluchači. (Pak asi 7). Jsme nadšeni. Už teď je domluven další termín naší akce.

Nejvíc překvapil Vítek, když se ve dveřích objevil místo s kytarou – s violoncellem. A jak on na něj hrááááál :-) To jste o hodně přišli, vy, co jste nedorazili. I viola tentokrát zůstala ve futrálu. Dvě mandolíny, banjo, 2 kytary, housle, flétny, violoncello – orchestr jak má být. Co zas dodat? Bylo to amatérsky krásné a těším se na červenec.

Videa z akce jsou zde:

1 – Holubí dům

2 – Jasná zpráva

3 – Rocky Tab

4 – Těch pár minut

5 – Zelený pláně

Zobrazit detail akce

3. setkání v roce 2009
12.4.2009

3. setkání v roce 2009

Sešli jsme se po 5 týdnech – 10.4.2009 – zas ve vinárně U Čarodějky. Stálo to za to. Dorazili všichni, co to přislíbili – a navíc přišli i Míra s Dášou F. – ti byli takovou pomyslnou třešničkou na dortu. Když to shrnu, sešlo se celkem: 4 kytary, banjo, basová kytara, 2 mandolíny, 2 housle, flétny a plno úžasných lidí. Vinárna byla jen naše, venku jarní teplo – terasové okno dokořán, uvnitř žádný kuřák nekouřil :-) . Akce jak má být. Hrálo se a zpívalo non-stop až do 02 hodin. Děkuji všem, kteří přispěli svým umem k tak nádhernému večeru – Díky, díky, díky, díky :-)

Natočili jsme několik videí, Kdo se chcete také podívat, pak je naleznete na adrese:

http://jana.juricek.eu/…_duben_2009/

(Opět doporučuji zkopírovat a uložit někam na váš PC. Pak teprve spouštějte prohlížení. Trpělivost je na místě – soubory jsou velké.) Bohužel – samotné originál soubory byly obrovské i přes 200 MB jeden, takže úprava na úkor obrazu byla nutná.

Zobrazit detail akce

2. setkání v roce 2009 - U Čarodějky
7.3.2009

2. setkání v roce 2009 - U Čarodějky

06.03.2009 jsme se zas – po měsíční odmlce – potkali v kavárně U Čarodějky. Děkuji tímto všem, kteří dorazili, vydrželi a podpořili naši snahu. Moje dojmy? Spokojenost, úsměv na tváři. Získala jsem zase energii na další měsíc dopředu :-). Z reproduktorů se mi line hudba z „výukového CD“, které jsme s Lenkou a Karlem obdrželi od Davida. Muzikanti se předvedli v plné své síle, dvě kytary, banjo, housle a flétny posílil tentokrát mandolinista Fanda z „(ne)dalekých končin“ :-) a rytmickou sekci vyplnil Luboš z končin podstatně vzdálenějších. Svým hlasem nás opět doplnila jedna šikovná kytaristka a ráda si zazpívala i většina přítomného osazenstva. Točilo se pivo, víno, limo, káva a podával se vynikající tatarák s topinkami.:-)

Tak co – přijdete i příště?

Kdo se chcete také podívat na videa z akce, pak je naleznete na adrese: http://jana.juricek.eu/…_2009_03_06/ (Opět doporučuji zkopírovat a uložit někam na váš PC. Pak teprve spouštějte prohlížení. Trpělivost je na místě – soubory jsou velké.)

Zobrazit detail akce

1. setkání v roce 2009 u Čarodějky
7.2.2009

1. setkání v roce 2009 u Čarodějky

Letos jsme se poprvé sešli v pátek 6.2.2009 u Ča­rodějky. Museli jsme se smířit s celkem zakouřenou místností, ale co naděláme. Venku je zima – větrat se skoro nedalo. A „cizích“ kuřáků bylo moc. Vynikající hudebníci nám pomohli na kouř nemyslet. Jindra – i když zapomněl doma kapodastr – předváděl jeden lepší kytarový a pěvecký kousek, než druhý. David hrál a zpíval excelentně. Karel střídal banjo s kytarou. Nic naplat – banjo dělá muziku muzikou :-) . Lenka předvedla brilantní Kaťušu i další písničky. Občas zazněly i housle a flétna. Těžko zde popíšu tu atmosféru. To chce přijít, zažít, prožít a vychutnat si osobně. Přijdete příště? Já už se teď těším.

Tak – tady jsou videa nahraná do YouTube:

 1. Hey Joe
 2. Zatím co se koupeš
 3. 12 nula 5
 4. Kaťuša
 5. Jazz
Zobrazit detail akce

Copyright © 2024 Disharmonie.eu. All rights reserved.