Minulé akce

2011

Poslední zpívání roku 2011 _ restaurace Crystal Tábor 3
24.12.2011

Poslední zpívání roku 2011 _ restaurace Crystal Tábor 3

Dne 22.12.2011 dorazila od Davida SMS zpráva, že se ještě jednou bude hrát v restauraci Crystal – vedle Milenia.

http://www.gastropruvodce.cz/43-crystal.html?…

Nemůžu říci, že by mne tato SMS nadchla. Předvánoční domácí práce volaly. Nu – povel kapelníka je povel, který se musí poslechnout a musím říci, že se večer velmi vydařil. Nelitovala jsem. Hospůdka je to příjemná a majitelé se usmívali. Pár hostů si s námi zazpívalo. Opravdu – netradiční předštědrovečerní večer. Bohužel nefungoval mi ještě webíček, abych o této akci poinformovala ostatní.

Foťák jsem s sebou neměla, ale majitel restaurace fotil a říkal, že na Facebooku fotky umístí. Jakmile zjistím adresu odkazu, umístím ji sem.

Přeji všem krásné vánoce. Jana

Zobrazit detail akce

(před)Poslední zpívání roku 2011 a "Ježíškovská tombola"
21.12.2011

(před)Poslední zpívání roku 2011 a "Ježíškovská tombola"

V sobotu – 17.12.2011 – jsme se s přáteli a dětmi sešli v restauraci Country saloonu za mostem v Táboře.

Michal připravil hezkou atmosféru nazdobením stromečku. Každý, kdo přišel, přinesl pod něj balíček. Zazpívali jsme si koledy a zahráli hru o dárečky. Myslím si, že se užilo hodně legrace a přítomní byli spokojeni. (Pozn.: příští rok se musíme my muzikanti někdy předem sejít a trošičku potrénovat, aby nevznikaly zbytečné „ladící“ pauzy. Jo – a je třeba se naučit slova koled!!!).

Od 19:30 pak začal klasický večer pod taktovkou Davida. Skoro do půlnoci se nekouřilo. Byla to paráda. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kdo přišli a s námi strávili nejen tento večer, ale i předchozí akce. Bez vás – posluchačů – by nás to asi tolik nebavilo.

Díííííky :-)

Zobrazit detail akce

22. setkání v roce 2011_Country saloon za mostem
30.10.2011

22. setkání v roce 2011_Country saloon za mostem

Ve čtvrtek 27.10.2011 jsme si zahráli a zazpívali v Country saloonu za mostem.

Zpívalo se zase dost dlouho přes půlnoc a bylo to hezké. David sice ožil až když dorazil kamarád PP. Od té chvíle dostala muzika tu správnou šťávu, na kterou jsme byli zvyklí. Obohacení flétnami, saxofonem i zpěvy bylo povedené.

Country saloon za mostem je čím dál tím víc naplňován a myslím si, že nebude dlouho trvat a o místa uvnitř se bude muset usilovat předběžnými rezervacemi. A už teď se těším na další akce tady. Je to parádní náhrada za Čarodějku. Akce do konce roku 2011 již jsou v „Plánovaných akcích“.

Přikládám několik málo fotek.

Zobrazit detail akce

21. setkání v roce 2011_ Chýnov - Hospůdka Na Křivé
23.10.2011

21. setkání v roce 2011_ Chýnov - Hospůdka Na Křivé

na stránkách se pracuje…

V sobotu 22.10.2011 jsme vyjeli do Chýnova. Varování, že jedeme do zakouřené hospody, se až tak moc nevyplnilo. Dalo se to vydržet a naši kluci byli skvělí, protože i když jsem nic neříkala, chodili kouřit ven. Opravdu mile potěšili. Díííííky. Zahráli jsme si a zazpívali příjemně. Líbilo se mi tam – a myslím, že i místní byli spokojeni.

Přikládám fotky, které mi dodal Fanula.

Ve stejnou chvíli, kdy jsme my byli v Chýnově, se v Táboře sešli v Country saloonu za mostem příznivci bluegrassu s kapelou Black Jack. Stojí to za kouknutí všechno, takže přidávám 8× video:

 1. Black Jack 01
 2. Black Jack 02
 3. Black Jack 03
 4. Black Jack 04
 5. Black Jack 05
 6. Black Jack 06
 7. Black Jack 07
 8. Black Jack 08
Zobrazit detail akce

Narozeninová akce Zdeňka - v Country saloonu za mostem
9.10.2011

Narozeninová akce Zdeňka - v Country saloonu za mostem

8.10.2011 jsme oslavili životní jubileum s kamarádem Zdeňkem. Znovu mu tímto přeji za všechny zúčastněné vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí a pohody do dalších let. Děkujeme za pozvání.

Dle mého soudu šlo o velmi zdařilou akci. Zdeněk nám připravil hodokvas a všichni hráli a zpívali ne o 106, ale přinejmenším o 110.

Kouřilo se jen venku – za důsledné dodržení tohoto pravidla moc děkuji obsluze, že se nenechala umluvit na popelníky u baru :-). Opravdu – potěšení ze strany nekuřáků bylo obrovské. ( Vidíte, kuřáci, že to také jde. Budeme na vás muset být trošku přísnější…Co? )

Video možná připojím, projde -li „cenzurou“. :-)

Přikládám fotečky:

Zobrazit detail akce

20. setkání v roce 2011 _U Čarodějky
25.9.2011

20. setkání v roce 2011 _U Čarodějky

V pátek 23.9.2011 jsme se s Čarodějkou i současným personálem definitivně rozloučili. Restaurace se k 1.10.2011 u­zavírá.

Hráli jsme, co to šlo, až do půl 3 do rána. Nebýt toho, že jsme měli plánovanou i další akci na sobotu, asi bychom se neodlepili vůbec. Tak nějak mi bylo líto tohoto – někdy – zakouřeného lokálu, že už jim hrát nebudeme… Přeci jen – pátrám v paměti, kdy jsme tu byli poprvé. Tuším, že v roce 1995 nebo 1996? – Až se dopočítám, tak to tu opravím. První pátky v každém měsíci (s občasnými výjimkami) patřily právě této hospůdce, pak cukrárně a pak opět hospůdce.

Dost nostalgie. Zahráli jsme a zazpívali tentokrát bez basy (bohužel). Snad se vám to líbilo. Děkuji všem za moc hezký večer.

Přikládám několik fotek a jediné pořízené video:

Slavíci z Madridu

Zobrazit detail akce

Akce č. 2 v Saloonu U Coimbry - Dub u Ratibořských Hor
25.9.2011

Akce č. 2 v Saloonu U Coimbry - Dub u Ratibořských Hor

V sobotu 24.9.2011 jsme také letos naposledy zajeli k Jindrovi do jeho Country saloonu U Coimbry.

Přijely 2 bluegrassové kapely – Shrot z Tábora a Nefrit z Č.Budějovic, kteří s sebou dovezli také prima houslistu. Okoukávala jsem s Hankou, co se dalo. Uvidíme, jestli se nám někdy povede něco podobného… Když to shrnu – ani jsme si neškrtly. Ale zážitek to byl. Děkujeme za pozvání.

Přikládám fotky a video, abyste si mohli alespoň ze zlomku toho, co jsme slyšeli a viděli my, udělat představu, o co jste přišli.

Oranžový expres

Zobrazit detail akce

19. setkání v roce 2011_U_Nováků_Čekanice
8.9.2011

19. setkání v roce 2011_U_Nováků_Čekanice

2.9.2011 jsme opět vyzkoušeli restauraci U Nováků v Čekanicích.

Akce se vydařila a určitě se tu znovu brzy objevíme. Nečekaně a mile nás překvapil svou přítomností Luboš Ř. Děkujeme :-). Díky němu byly předlouhé kuřácké pauzy snesitelné. Také musím pochválit Hanku za houslovou produkci. Poprvé se k nám po celý večer přidávala. Samozřejmě děkuji všem, kteří se na příjemné atmosféře podíleli. Těším se na vás zase příště :-)

Děkuji a přikládám fotky. Videa jsou horší kvality – ale nádech atmosféry je z toho zřejmý :-)

 1. Jen si pláč, slzy utírej
 2. Lásko
Zobrazit detail akce

18. setkání v roce 2011 _U Čarodějky
27.8.2011

18. setkání v roce 2011 _U Čarodějky

26.8.2011 byl nejteplejší den v roce 2011. Slunce pražilo o 106 a U Čarodějky se navíc opékalo prasátko. Přišli jsme si tam zahrát a zazpívat. Venku bylo plně obsazeno a uvnitř z nás doslova lilo. Takže děkuji klukům i všem, že hezky hráli a zpívali. Taky lidem děkuji za pochopení trošku delších „ochlazovacích“ přestávek.

Těšíme se na vás zase příště – sledujte Plánované akce.

Připojuji několik fotek (videa natočena nebyla):

Zobrazit detail akce

17. setkání v roce 2011 _U Čarodějky
6.8.2011

17. setkání v roce 2011 _U Čarodějky

Celkově 17., ale v této restauraci bylo letos 10. hudební setkání. Počasí vyšlo, publikum bylo skvělé a moje rozhodnutí, že v této „zakouřené“ restauraci hrajeme naposledy, se na chvíli rozplynulo. Píši na chvíli, protože se pořád bojím zimních měsíců, kdy by otevření dveří i oken bylo taky na úkor zdraví. Takže – dokud bude pěkně, ještě vytrváme. A třeba se do zimy vytvoří stálé osazenstvo ohleduplných kuřáků, kteří budou chodit kouřit ven. Brala bych to jako poděkování za to, že jim zahrajeme a pokusíme se vytvořit hezký večer. Ale dost prudění a antikuřácké agitace.

Všem moc a moc děkuji za milou společnost, za podporu ve zpěvu, za úsměvy a … prostě DÍKY. Jen prasátko už na nás nevyšlo -jo jo, dělají ho asi moc dobré, když se tak rychle snědlo :-).

Několik fotek jsem napáchala svým foťákem, něco zachytil Péťa – takže jeho fotky přidám později.

Těším se na další hraní, které bude určitě zase v prvním pátku dalšího měsíce, jen ještě nevíme, kde… ? Čarodějka / U Nováků v Čekanicích / Country saloon za mostem ? Sledujte webíček.

Zobrazit detail akce

Akce v Saloonu U Coimbry - Dub u Ratibořských Hor
31.7.2011

Akce v Saloonu U Coimbry - Dub u Ratibořských Hor

30.7.2011 nás pozval k sobě – do Saloonu U Coimbry – Jindra. Z disHarmonie jsme nakonec dorazili jen já, Lenka a Luboš P.. Ostatní nemohli.

Pod jídlem a pitím se stůl „prohýbal“. I když na začátku to vypadalo, že pivo nepoteče a kdo nechtěl sedět „na suchu“ musel vyjít ven na déšť :-D. Jakmile se rozeběhl pivní kompresor, bylo vyhráno. Jindra udělal ze stodoly parádní saloon.

Večer se vydařil náramně. Ve stylu bluegrassu nám Šroťáci hráli jednu lepší pecku, než druhou a bylo to opravdu nádherné. Chvílemi jsme si i zafidlaly, ale spíš jsme jim to kazily… jsme rády, že jste nás nevyhnali :-D.

Děkujeme za pozvání a přikládám pár fotek a postupně bude na you-tube i několik videí…

 1. Rozehrávka
 2. Poslední plavba
 3. Jordán
 4. Karolína
 5. Snad každá tvář
Zobrazit detail akce

Akce u babičky Vlastičky
19.7.2011

Akce u babičky Vlastičky

V sobotu 8.7.2011 jsme byli pozváni na soukromou oslavu několika narozenin – do Mladé Vožice. DisHarmonie byla tedy u toho a já přikládám fotky, které byly pořízeny fotoaparátem Fandy. Je jich hodně, ale byla jsem požádána, abych je dala na net, proto tak činím.

Prasátko i další laskominy byly mňam mňam.

Děkujeme za pozvání – přejeme Vám i nadále zdravíčko a pohodu a… všechno nej :-)

Zobrazit detail akce

Akce u Haničky a Zdendy v Čekanicích
19.7.2011

Akce u Haničky a Zdendy v Čekanicích

Na další soukromé akci byla disHarmonie i její hosté pozváni k Zdenkovi a Hance do Čekanic.

Měli jsme uvítat narození prvního vnoučka Hanky – Vítečka. (Pozn.: nechal na sebe čekat a skutečně jsme mu připili na zdraví až ve středu 20.7.2011).

Setkání bylo velmi příjemné a všichni jsme si to tam náramně užívali. Konečně – i z fotek je zřejmá příjemná atmosféra a super nálada. Děkujeme za pozvání.

Videa se opakují, ale naše interpretace jsou pokaždé nové… :

 1. Loď John B
 2. Želva
Zobrazit detail akce

16. setkání v roce 2011_U Čarodějky
2.7.2011

16. setkání v roce 2011_U Čarodějky

1.7.2011 bylo většinu času U Čarodějky hodně nakouřeno. Zlobit se nemohu – je to kuřácká restaurace, ale právě proto přidávám tyto fotky, které přidávám...... Můj boj proti kuřákům pokračuje.

Těm, kteří byli k nám – nekuřákům – vstřícní a chodili při kouření ven, mnohokrát děkuji a těším se na ně i příště :-).

Nu, ale abyste neřekli, že nepřidám fotky z večera, tak je dodatečně také připojuji :-).

Zobrazit detail akce

15. setkání v roce 2011_ U Čarodějky
26.6.2011

15. setkání v roce 2011_ U Čarodějky

24.6.2011 jsme spolu s V+J ze Švýcar zahráli U Čarodějky. Škoda – přeškoda, že tato restaurace je tolik zakouřená. Větralo se o 106, ale i tak – příjemné to není. Bude-li další rozhodování o akcích jen na mně, nebo Vítkovcích, budeme hlasovat proti této hospůdce, i když je jinak milá a i útulná. Přes léto zde zatím zachováme jen první pátky…. V zimě se uvidí. Přeci jen – nekuřácké prostředí máme raději.

Dost kritiky. Zahráli jsme, zazpívali za pomoci basáka Toníka, který zaskočil místo Fandy. Děkujeme. Bez basy by muzika nebyla muzikou. Chybělo banjo, ale zase byla viola, takže věřím, že se akce vydařila a líbila muzikantům i hostům, kterých nebylo málo.

Tentokrát mám jen několik fotek. Video není publikovatelné. Doufám, že víc nafotím a natočím při příštím hraní.

POZOR – v sobotu 16.7. bude soukromá akce u Hanky v Čekanicích. Pošlu všem, kterých se to týká – pozvánku e-mailem. Detaily ještě nemáme s Hankou doladěné, takže sledujte své e-maily.

Zobrazit detail akce

14. setkání v roce 2011 ve Spektru - Sezimovo Ústí
19.6.2011

14. setkání v roce 2011 ve Spektru - Sezimovo Ústí

17.6.2011 jsme si dali sraz po půl roce v restauraci Spektrum. Dopadlo to tak, že jsme si většinu večera hráli sami pro sebe. Jiní hosté do restaurace nezavítali. Pojali jsme to tedy „tréninkově“ a nejednu písničku jsme pod Davidovou taktovkou přerušili, nebo zahráli vícekrát. Snad to k něčemu bude. Něco jsme si mohly (já a Lenka) procvičit také v sobotu večer v Country Saloonu za mostem v Čekanicích, kam jsme na chvíli zašly.

Jinak POZOR – narychlo svolávám hraní na pátek 24.6.2011 od 20 hodin U Čarodějky – viz Plánované akce.

Moc fotek pořízeno nebylo. Přikládám to, co mám:

 1. Želva
 2. Hej kočí
Zobrazit detail akce

13. setkání v roce 2011_U Čarodějky
4.6.2011

13. setkání v roce 2011_U Čarodějky

Včera – 3.6.2011 jsme se po delší odmlce – ale v rámci zachování tradice – v prvním pátku v měsíci – sešli U Čarodějky. Lidé si libovali, neboť venku se rožnilo nádherné prasátko a počasí vyšlo, jak jen nejlépe mohlo. Zahráli jsme sobě i přítomným návštěvníkům restaurace pro radost, nabrali jsme energii do dalších pracovních dní (alespoň já) a už teď se těším na další hraní. Jestli to vyjde, sejdeme se už za 14 dní – hlídejte Plánované akce.

Děkuji všem muzikantům za skvělou atmosféru a ostatním za povzbuzující potlesk a podporu. Tentokrát dávám na net pouze fotky. Video (použitelné) nebylo pořízeno žádné.

Zobrazit detail akce

12. setkání v roce 2011_U Čarodějky
7.5.2011

12. setkání v roce 2011_U Čarodějky

Dne 6.5.2011 byl krásný – slunný den a večer se hrál hokejový zápas ČR – Slovensko. U Čarodějky bylo uvnitř liduprázdno, ulice vymetené… Venku – na terase – bylo poměrně plno.

Vychutnávali jsme si ticho restaurace a tedy možnost hrát písničky v jiném pořadí, než bývá zvykem. Nemuseli jsme nikoho přeřvávat. 5 kytar, 2 banja, mandolína, housle, basa i bubny – těší mne, že je nás tolik, kdo si chce pro radost zahrát i zazpívat. Děkuji za podporu a Davidovi za řízení sledu písniček.

Televize sice běžela bez zvuku, ale koutkem očka sledoval zápas snad každý, kdo nakonec přišel do tepla interiéru. Poslední minuty zápasu měl hokej před muzikou přednost. Atmosféra byla parádní a z vítězství našich měli všichni radost. I hymnu jsme si společně zazpívali.

Večer pak pokračoval už klasicky. Myslím, že se vydařil. Přikládám několik fotek a nehudební video.

Sledujte Plánované akce, neboť se může stát, že během května narychlo něco ještě někde naplánujeme. Jinak U Čarodějky se sejdeme opět v prvním pátku v červnu. Těšíme se.

Hokej – konec zápasu

Zobrazit detail akce

11. setkání v roce 2011_U_Nováků_Čekanice
23.4.2011

11. setkání v roce 2011_U_Nováků_Čekanice

Na Velký pátek – 22.4.2011 -jsme se sešli v Čekanicích U Nováků.

Restauraci jsme zcela naplnili. Přijeli Vítkovci ze Švýcar, takže jsme si vychutnávali i violová sóla a doprovody. Jen v tom hluku je bylo ve vzdálenějších místech méně slyšet. Ale opět podle mého mínění šlo o velmi vydařenou akci, kterou David s Lubošem vedli znamenitě, a každý si to tam pěkně užil. Hodiny jsem tentokrát vyfotila až doma – po příchodu. Jo, jo – jsme to ale flamendři :-).

Přikládám fotky a po zpracování a posouzení „publikovatelnosti“ možná přidám i videa:

 1. Blues folsomské věznice
 2. Kytka
 3. Nádraží
Zobrazit detail akce

Ukončení 4. ročníku CHBL v Chýnově
17.4.2011

Ukončení 4. ročníku CHBL v Chýnově

V sobotu 16.4.2011 jsme byli pozváni, abychom přišli zahrát na závěr 4. ročníku bowlingové ligy v Chýnově.

V místnosti uzounké a dlouhé podél celé bowlingové dráhy bylo těžké udělat správné ozvučení, ale kluci se s tím poprali a na to, že jsme spolu hráli přes aparaturu poprvé, to nebylo až tak zlé. Vzhledem k hluku během produkce, jsem i byla ráda, že máme mikrofony a hlasivky „relaxují“.

Slíbila jsem však, že tyto záznamy udělám hlavně pro členy CHBL, takže další komentář k hudbě vynechám.

Gratuluji všem zúčastněným a hlavně vítězům. Pochvalu zaslouží všichni, protože je krásné, že si lidi najdou společný zájem a dotáhnou ho i k takovému pěknému závěru. V kuchyni se postarali o výborné občerstvení. Organizátorům tedy posílám dík.

Děkujeme za pozvání. Na oplátku přikládám několik fotografií a jedno video:

Video: ŽELVA

Zobrazit detail akce

10. setkání v roce 2011_Čenkov u Malšic
16.4.2011

10. setkání v roce 2011_Čenkov u Malšic

15.4.2011 jsme dojeli až do krásného penzionu nedaleko Tábora – do Čenkova. Toto místo vybral David. Má ode mne pochvalu, protože penzion je opravdu krásný, prostorný, dobře odvětraný a s výbornou kuchyní. Perfektní tip na zastávku při kolovém výletu (pizzu dělají od 17. hodin), nebo na taneční zábavu.

Lidí bylo hodně a naše hlásky by se – nebýt Davida – docela bez aparatury ztrácely v místním hluku. Co mám povídat – bylo to hodně náročné na hlasivky. Davide, díky, že jsi to „utáhl“ :-). Vydatně nám pomohl i Luboš, který rozveselil místní nejen lidovkami. Škoda, že nepřijel Jarda s harmonikou – ten by nám tam byl velkou hlasovou podporou. Za sebe však musím říci, že mám raději menší sešlosti, v prostorách, kde si vychutnáme vícehlasé souzvuky. Také se tam nemusí nechávat hlasivky tolik odpočívat a pauzy nemusí být moc dlouhé. Za večer pak zvládáme víc písniček – a že jich je krásných – až, až.

V každém případě děkujeme za vlídné přijetí místního personálu i místních obyvatel, za podporu pěveckou i potlesk a přidávám zde několik fotek z večera:

Videa:

 1. Dajána
 2. Červená fiala
Zobrazit detail akce

9. setkání v roce 2011_Viktoria Restaurant Tábor
9.4.2011

9. setkání v roce 2011_Viktoria Restaurant Tábor

V pátek 8.4.2011 jsme si zahráli ve stylu tanečního country v restauraci Viktoria Restaurant. Hrálo se s chutí a hlavně – všehochuť. Jen banjo chybělo, ale to se někdy stane. Kytar bylo dost a po krátkém boji se zásuvkou se i basa rozezvučela. Všechny židle byly obsazené a myslím si, že si každý přišel na své. Kuřáci byli většinou ohleduplní, takže se večer vydařil. Děkuji všem muzikantům za produkci a hostům za bujarý potlesk a taneční i pěveckou podporu.

Těším se na všechny při další naší hrací sešlosti.

Také chci upozornit na vzkaz od Martina Kubece v Knize hostů (pozvánka na 21.4.2011) ……

Přikládám fotky a 3 videa:

 1. Rovnou
 2. Jako kotě si příst
 3. Slavíci z Madridu
Zobrazit detail akce

8. setkání v roce 2011_U Čarodějky
2.4.2011

8. setkání v roce 2011_U Čarodějky

V pátek 1.4.2011 jsme tradičně zakotvili U Čarodějky.

Bylo nás poskrovnu, ale vychutnávali jsme si ticho a možnosti komorního provedení některých písniček pod Davidovým vedením. Osobně jsem byla po týdnu hodně unavena, takže bych nerada psala chvály či kritiky. Moje posuzování by nebylo objektivní. Ale jestli máte někdo chuť napsat pár slov k akci, využijte knihu hostů. Ráda si přečtu názory ostatních.

Co mám povídat? Konec byl kolem 2. hodiny ráno. (Tedy jen pro některé. Pár jedinců prý končilo nad ránem až kolem 7. hodiny, když si prodloužili akci ještě návštěvou restaurace U Beranů. Budiž jim sobota a neděle dostatečně dlouhá).

Přikládám několik fotek a 2 videa:

 1. Do rána toulám
 2. Nádherná
Zobrazit detail akce

7. setkání v roce 2011_Viktoria Restaurant Tábor
26.3.2011

7. setkání v roce 2011_Viktoria Restaurant Tábor

V pátek 25.3.2011 jsme do Viktoria restaurantu dle dohody s provozovatelem dorazili mezi 19.-20. hodinou. Několik stolů bylo obsazeno večeřícími hosty (jídla vypadala velmi vábně a chutně :-)). Ostatně místní kuchyni jsme také ochutnali a řízečky byly vynikající – děkujeme :-).

Pro nás byly připraveny stoly u okna. Usadili jsme se, naladili a začali hrát. Zavítali k nám také další muzikanti, kteří doplnili večer svým repertoárem. Mám-li psát za sebe: Leccos mohu okoukat, uslyším nové písničky a je mi fajn. Páteční akce tedy byla povedená (dle mého mínění). Klukům se moc nelíbilo, že hudební hosté hráli příliš hlasitě a jinak, než je to v originálech, ale mně – jako laikovi – to nevadilo. Poprvé jsme hráli spolu s nástrojem DOBRO. Houslový čardáš z rukou „mistra“ byl ne jen pro mne zážitkem večera.

4 kytary, banjo, basa, dobro, foukačka, mandolína, housle, valcha, …… Co víc si přát? Snad jen prosazení poněkud komornějšího (našeho) provedení. Při velmi hlasitém zpěvu hostů nemůžeme přidávat oblíbené vícehlasy. Jo a taky méně kuřáků (abych nezapomněla :-) )

Děkuji tedy všem muzikantům, zpěvákům i obsluhujícímu personálu za zpříjemnění večera i noci. Akce opět končila v ranních hodinách. Fotky i videa přikládám. Zatím jen, co jsem stihla nafotit, než se vybily baterie. Pokud dostanu od pana barmana to, co i on nafotil a natočil, přidám to sem později.

Těšíme se na příště (teď bude jedna akce za druhou – viz Plánované akce)

 1. Epizoda
 2. Bitva o New Orleans
 3. Hardy
Zobrazit detail akce

6. setkání v roce 2011_U_Nováků_Čekanice
20.3.2011

6. setkání v roce 2011_U_Nováků_Čekanice

V pátek – 18.3.2011 – nám hraní domluvil Luboš Ř. ve vloni otevřené restauraci v Čekanicích – U Nováků. Musím říci, že vybral dobře. Restaurace má příjemné prostředí – díky salonku je i prostorově stejná, jako je to U Čarodějky, má výborné odvětrání kouře (ale kouření jsme stejně kuřákům dost omezovali) a skvělou kuchyni. Navíc je nejen pro mne v dosahu pěškochůze. Je to Čarodějky silný konkurent. (To je reklama, co?) Takže si myslím, že jsme v této hospůdce nebyli naposledy.

K čemu by však byla krásná a příjemná hospůdka, kdyby nedorazili správní muzikanti. K nám dorazili. Místní se dokonce zmínili, že se jim hraní líbilo víc, nežli jiná hraní, kterých se tady zúčastnili. To je potěšující a chci poděkovat všem za parádní akci. Protáhla se nám do opět do časných hodin. DĚKUJI :-).

Další hraní bude asi brzy (viz plánované akce), neboť se profláklo, že hrajeme hezky a je o nás zájem čím dál větší. Zkusíme se s tím poprat a nezpychnout.

Přidávám fotečky, a pokud dostanu opět povolení k publikaci videa, přidám i toto sem. 22.3.2011 přidávám schválené video:

Šlapej dál

Těším se na další hraní.

Zobrazit detail akce

Hosté U Beranů
6.3.2011

Hosté U Beranů

Pro návštěvníka webu č. 4000 mám připravený maličký dárek – ozvi se mi – kdopak že to je? (do knihy hostů – a nehlašte se všichni :-) ) Neozve-li se mi nikdo během dneška, dávám šanci 4001 a dalším. Jen je třeba dát vědět, komu mám výhru dát!

V sobotu 5.3.2011 jsme se přifařili jako hosté k partě muzikantů v restauraci U Beranů.

Hospoda byla zcela naplněná a atmosféra byla veselá. Přikládám několik fotek a možná – pokud se mi povede uložení – i video. Děkujeme za pozvání.

Rok 1849

Zobrazit detail akce

5. setkání v roce 2011_U Čarodějky
5.3.2011

5. setkání v roce 2011_U Čarodějky

Pro návštěvníka webu č. 4000 mám připravený maličký dárek – ozvi se mi – kdopak že to je? (do knihy hostů – a nehlašte se všichni :-) )

V pátek dne 4.3.2011 jsme se sešli U Čarodějky a znovu musím konstatovat, že se jednalo o krásnou a vydařenou akci, při které se snad každý dobře bavil. Chybělo sice banjo, ale posilou nám byla foukací harmonika, která písničky nádherně oživila.

Klasická moje poznámka ke kouření nesmí chybět: Tentokrát se povedlo přesvědčit většinu hostů k tomu, že kouřili v „kuřárně“. Moc jim tedy touto cestou (těm poslušným) děkuji a věřím, že se na mne za tento požadavek nezlobí a přijdou příště zase.

Děkuji všem muzikantům i zpěvákům za podporu a těším se na další akce. Příště vyzkoušíme novou restauraci v Čekanicích (viz plánované akce).

Během večera byly pořízeny jen fotografie, které přikládám:

Zobrazit detail akce

4. setkání v roce 2011_U Čarodějky
19.2.2011

4. setkání v roce 2011_U Čarodějky

18.2.2011 se zpívalo U Čarodějky.

Bylo plno – a jako vždy – řádně N A K O U Ř E N O. Bohužel. Ale jinak to byl podle mých informátorů vydařený večer. Osobně jsem se kvůli nemoci nezúčastnila. Dorazily však nové tváře, přidaly se k muzikantům a i podle fotek to vypadá, že byla všeobecná spokojenost.

Za zúčastněné děkuji a těším se na další sraz.

Zobrazit detail akce

3. setkání v roce 2011 - oslava jubilea s Vítkem
6.2.2011

3. setkání v roce 2011 - oslava jubilea s Vítkem

5.2.2011 jsme se sešli na „soukromé“ akci. Slavilo se životní jubileum Vítka a pozváni byli přátelé z okolí Tábora i ze vzdálených měst a zemí.

Od půl páté -odpoledne- se začalo ukázkou sabráže ve vinotéce – viz video a pár fotek. Tam se ochutnala dobrá vínečka i sýry a popovídalo se v nejužším kruhu přátel a rodiny. Pak jsme pokračovali za účasti mnoha milovníků hudby a muzikantů v restauraci Na Schůdkách. Pan Mery nám připravil skvostný raut, kde nechyběl pečený losos, vynikající mušle, zelenina a ovoce, mňam šunka od kosti a samozřejmě lahody z vepříka. Jedlo se, pilo, zpívalo, gratulovalo, smálo se a povídalo až do časných ranních hodin. Poslední můj pohled na hodiny byl ve 04:30.

(Abych neopomněla poznámku o kouření): Vynikající bylo to, že uvnitř se vůbec nekouřilo :-D. Díky tomu se krásně a dlouho zpívalo, atd…. :-) .

Myslím se, že si všichni užili každou minutu a doufám, že budeme s úsměvem vzpomínat ještě dlouhou, dlouhou dobu. Děkujeme, Vítku, za pozvání. Ať se Ti daří i v té další padesátce.

 1. Před Sabráží
 2. Sabráž
 3. Holubí dům
 4. Robin Hood
 5. Zimní královna2
Zobrazit detail akce

2. setkání v roce 2011_U Čarodějky
22.1.2011

2. setkání v roce 2011_U Čarodějky

Tak tato akce – 21.1.2011 U Ča­rodějky – měla na kahánku. Málem byla odvolána.

Hlavní náš protagonista – David – mi ve čtvrtek večer poslal SMS, že má chřipku a že tedy v pátek nemůže přijít. Karel byl na telefonu nedostupný, Jindra má neodkladné domácí povinnosti, Luboš prý má v sobotu další akci a tedy neví, Jarda H. je na Šumavě….. Prekérní situace. Volám Mírovi F. do Chýnova. Nemůže mi nic přislíbit, ale dá vědět v pátek po 15. hodině.

Snažila jsem se nepanikařit. Ve 14:30 dostávám SMS od Jardy B., jestli si s námi může přijít zahrát. Sláva – máme prvního kytaristu. Radostně odpovídám, že ANO a budeme moc rádi. Pak se dovídám, že i další lidi sháněli a prý tam nějaký kytarista bude (nám zatím neznámý). Už jsem byla v pohodě. Navíc mi pak po 15. hodině zavolal Míra F., že přijdou. V 19:10 potvrzuje účast i Luboš. Máme vyhráno. Na tento večer se zase těším. Nakonec bylo kytar dokonce 6 a nebylo si kam sednout, jak bylo plno.

Večer se vydařil krásně. Hudba zněla různá – každý chvilku tahal pilku, a buď se jen tiše poslouchalo, nebo se společně zazpívalo. Obsluha byla perfektní a úsměvy na rtech jsem pozorovala u nejednoho posluchače. Děkuji tedy všem, kteří mne nenechali na holičkách a na mé SOS zareagovali a přišli. Díky moc.

Abych opět prohodila pár slov o kuřácích – tak tedy – Bylo klasicky „nahuleno“, ale několik lidiček se nám povedlo „umírnit“ a nakonec někteří chodili kouřit taky do předsálí. Moc za to děkuji. Do příště si dávám za úkol – vyrobit ceduličky s prosbou o čistý vzduch …. uvidím, co vymyslím :-D

Kdy bude příští veřejné hraní – zatím nemáme jasno. Ale určitě bude, takže sledujte „Plánované akce“ na tomto webíčku.

Z pátku přikládám pár fotek a videí:

 1. Řeka
 2. Se psy
 3. Divoký horský tymián
 4. Otázky
 5. Pojď dál a zpívej
Zobrazit detail akce

1. setkání v roce 2011 - Restaurant Viktoria - Tábor
8.1.2011

1. setkání v roce 2011 - Restaurant Viktoria - Tábor

V pátek – 7.1.2011 – jsme si vyzkoušeli restauraci poblíž Čekanic – Restaurant Viktoria.

Pan majitel byl trošku vyveden z rovnováhy. 20 míst bylo totiž rezervováno s tím, že bychom si rádi vzali s sebou kytaru a trochu si zazpívali….. Nu, a když dorazilo hned několik kytar, basa, mandolína, banjo, housle a hlavně tolik lidí, asi se začal modlit, abychom to s rámusem moc nepřeháněli. Prý nad ním bydlí rodina s malými dětmi (to je nápad, chtít bydlet nad hospodou :-D). Musím taky přiznat, že několik lidí se ani nevešlo (cizích) a „otočili se na obrtlíku“ hned u dveří, když uviděli, že místa nět.

Po půl dvanácté pan vrchní nenápadně, ale jasně naznačoval, že je třeba o půlnoci skončit…. Povedlo se to ve čtvrt na 2. Ono – nás je těžké se zbavit. Hlavně, když se muzikantsky daří a hraje se jedna lepší písnička, než druhá. S Lubošem jsme oprášili několik dávných melodií a Spirituály a David řídil a perfektně vedl standardní písně našich večerů. Asi nám už chybí jen foukací harmonika. Zaslechla jsem však, že snad si jí David koupil. Uvidíme, čím a kdy nás s ní překvapí :-D.

Pořídila jsem několik fotek a i videa, která také obě přikládám (dostala jsem svolení):

 1. Želva
 2. Tak už mi má holka mává

Děkuji všem, kteří přišli a zahájili s disHarmonií rok 2011 tak skvělou atmosférou. Těšíme se na příští akce a akcičky.

Zobrazit detail akce

Copyright © 2024 Disharmonie.eu. All rights reserved.